Essent bankiert met SAP In House Cash mede dankzij INSynQ
Met de ingebruikname van de Bank Communicatie interface op 1 juli 2011 is voor Essent het In House Bank (IHB) project afgerond. In eerdere fases zijn een IHB infrastructuur voor intercompany payments, een payments on behalf structuur en een zero-balancing oplossing opgeleverd.
Voorafgaand aan het In House Bank project is onder projectleiding van INSynQ een Liquiditeitsplanning oplossing geïmplementeerd. Beide projecten maken deel uit van een breder Treasury programma wat tot doel heeft om het (werk)kapitaal efficiënter in te zetten.
‘De nieuwe inrichting van de In House Bank is een oplossing die Essent aanzienlijke besparingen oplevert' zegt René Santegoeds, Director Treasury. ‘We hebben met onze voortdurende zoektocht naar efficiency ons gericht op straight through processing en handmatige tussenkomst optimaal uitgesloten. Zo worden interne betalingen automatisch via de IHB afgewikkeld en zijn de externe betalingen en de communicatie naar de bank gecentraliseerd. Met de toepassing van Liquidity Planner kunnen de kasstromen beter worden gepland en kunnen we uiteindelijk ons kapitaal ook doelmatiger aanwenden.'
Het complete project is uitgevoerd met Essent medewerkers en diverse externe (offshore) software partners resulterend in direct concrete financiële benefits. Beide projecten zijn succesvol uitgevoerd onder regie van INSynQ projectmanagement.
“Ik kan dan ook met recht zeggen dat INSynQ levert!”
René Santegoeds
Director Treasury Essent

